Een volle zaal met sporters, hun familie en bekenden die in spanning wachtten of ze een Sportprijs kregen. Luid gejuich en applaus klonk bij het winnen van een award.

Op maandagavond 13 maart was de feestelijke uitreiking van de Sportprijs 2022 in Theater Ludens in Voorburg. Inwoners die in 2022 het verschil maakten in de sport op individuele basis, met een team of als club kwamen in aanmerking voor de Sportprijs. Het was een goed bezochte avond met zo'n 160 bezoekers aan het theater Ludens. In de zaal werden de prijzen uitgereikt door onder andere wethouder Astrid van Eekelen en burgemeester Martijn Vroom

Wethouder sport Astrid van Eekelen: ”Allereerst wil ik iedereen bedanken voor hun sportieve inzet! Het is goed om te zien dat zoveel verschillende sporten uit onze gemeente zijn vertegenwoordigd bij de uitreiking van de jaarlijkse Sportprijs. Sporten en bewegen is belangrijk en daarnaast heeft een sportvereniging of club ook een maatschappelijke rol. Ik vind dat sporten voor iedereen mogelijk moet zijn en er plezier aan beleefd wordt. De genodigden straalden dat uit en zijn een inspiratie voor anderen. Ga zo door!”

Sporter en Sporttalent van het jaar
Raymond van Mourik is ‘Sporter van het jaar’. Hij is al jaren lid van de Reddingsbrigade Leidschendam-Voorburg en doet sinds een aantal jaar aan LifeSavingSport 50+. In 2022 bereikte hij twee keer een 1e en één keer een 2e plaats op het NK. Als aanstormend voetbaltalent nam de 13-jarige Tygo Sommer de prijs in ontvangst voor ‘Sporttalent van het jaar’. Hij begon zijn jonge carrière bij Forum Sport in Voorburg. Nu speelt hij bij ADO Den Haag (jongens onder 14) en loopt hij stage bij de KNVB (jongens onder 14).

Sportteam en Sportclub van het jaar
De award voor ‘Sportteam van het jaar’ ging dit jaar naar het vrouwenteam van Basketbalvereniging Cobranova uit Voorburg. In 2022 zijn de dames Nederlands Kampioen geworden in de Promotie Divisie, het hoogste amateurniveau van Nederland. Paragolfclub Leeuwenbergh ontving de ‘Sportclub van het jaar’-award. De club met leden uit Leidschendam-Voorburg en omstreken begeleidt mensen met een beperking bij het golfen. Plezier en het sociale karakter staan voorop!

55+ Sporter en Inclusieve Sporter van het jaar
Het schoonrijderspaar Peter van Kampen en Brigit de Groot ontving een award in de (nieuwe) categorie: ‘55+ Sporter van het jaar’. Op kunstijs heeft het paar veel landelijke titels gehaald en de oudere inwoners van onze gemeente zullen het paar wellicht vroeger op de Vliet hebben zien zwieren. Hockeyster Nina Bakker is ‘Inclusieve Sporter van het jaar’. Ondanks haar zwaar lichamelijke beperking staat zij wekelijks vol strijdlust in de sporthal om iedereen van het veld te spelen tijdens rolstoelhockey.


Video en foto's: Marcel Breeuwsma02 Wethouder Astrid van Eekelen
                                                             Wethouder Astrid van Eekelen

03 De Jury
                                                          De jury

04 Burgemeester Martijn Vroom
                                                          Burgemeester Martijn Vroom

05 Tygo Sommer Winnaar cat Sporttalent
                                                              Tygo Sommer, winnaar in de categorie Sporttalent

06 Genomineerden cat Sportclub
                                                            Genomineerden in de categorie Sportclub

07 Paragolfclub Leeuwenbergh winnaar cat Sportclubb
                                                        Paragolfclub Leeuwenbergh,  winnaar in de categorie Sportclub

08 Genomineerden cat Sporter 55
                                                           Genomineerden in de categorie 55+

09 Peter van Kampen en Brigit de Groot winnaar cat sporter 55
                                                                 Peter van Kampen en Brigit de Groot, winnaars categorier Sporter 55+

10 Nina Bakker winnaar cat Inclusieve sporter
                                                     Nina Bakker, winnaar in de categorie Inclusieve sporter

11 Raymond van Mourik winnaar cat sporter 18
                                                             Raymond van Mourik, winnaar in de categorier Sporter 18+

12 Genomineerden cat Sportteam
                                                                Genomineerden categorie Sportteam

13 Basketbalvereniging Cobranova Vrouwen 1 winnaar cat Sportteam
                                                                Basketbalvereniging Cobranova Vrouwen 1, winnaar categorie Sportteam

14 Alle winnaars
                                                                Alle winnaars

15 Alle winnaars
                                                               Alle winnaars