Dinsdagavond 16 mei bood een groep bewoners uit Voorburg-West de petitie 'Stopknop HOV' aan.
Met de petitie van 2000 handtekeningen proberen vier bewonersorganisaties een hoogwaardige tramverbinding door de wijk tegen te gaan. De actie had een ludiek karakter, doordat ook de Romeinse veldheer Corbulo er bij was. Aansluitend vond in Huize Swaensteijn een commissievergadering over het omstreden plan plaats.
De nieuwe tramlijn moet de Binckhorst verbinden met Voorburg. De Binckhorst wordt de komende tijd omgetoverd van een industriewijk naar een woonwijk.

De protesterende buurtgenoten vinden dat er naar alternatieven gekeken moet worden en dat het huidige tracé de leefbaarheid aantast.


De bewoners strijden al enkele jaren tegen de komst van deze hoogwaardige tram door Voorburg-West. De tram moet vooral in een goede ov-verbinding voorzien, omdat de Binckhorst van een industriegebied wordt omgetoverd tot een woonwijk. In de studio waren Judith Geelen en Saskia van der Veen te gast namens de bewonersgroepen.



Tekst en foto's: Hans Biard
Video: Marcel Breeuwsma en Hans Biard




HOV petitie

HOV 1
HOV 3