Wanneer je door een handicap of beperking niet meer in staat bent om zelf op seksueel gebied actief te zijn, ervaar je hier zelf, of je directe omgeving, vaak de gevolgen van.
Het kan je ongelukkig maken en de omgeving ziet vaak dat dit tot frustratie en ongewenst gedrag kan leiden.
Vierdejaars MBO studenten van de opleiding tot verpleegkundige geven tijdens hun lessen op school aan dat ze met regelmaat worden ‘lastig gevallen’ met seksueel getinte opmerkingen van zorgvragers in bijvoorbeeld verpleeg- of verzorgingshuizen.

Een oplossing voor dit gedrag kan het inroepen van een intimiteitsconsulente zijn.

Op 30 maart tussen 21:00 en 22:00 uur komt Jacky, werkzaam bij ‘De Ultieme Zorg’, in Baanbreker op Midvliet vertellen over haar werk als intimiteitsconsulente.
Zij verricht hierbij als seks-zorgverlener intieme handelingen bij mensen die dat niet (meer) zelf kunnen.
In Baanbreker vertelt zij onder andere waarom zij dit werk is gaan doen, wat zij zo mooi aan haar werk vindt, maar ook welk taboe er nog steeds heerst op haar werk.

Naast een gesprek met Jacky kun je in deze aflevering uiteraard ook de Utlieme Werkplaat, de Kettingvraag en de vrijwilliger van de maand maart beluisteren.

Deze aflevering van Baanbreker wordt gemaakt door Jasper Wellner en Patrick Cilon.Baanbreker tekening