De afgelopen jaren heeft het CDA steeds gehamerd op de noodzaak van een integraal mobiliteitsplan voor Voorburg-West.
Een plan voor de hele wijk
Het CDA ziet dat er meerdere grote projecten lopen in de wijk (de komst van de Vlietlijn, de bouw van appartementen in het Diaconessenhuis de de discussie over de Westvlietweg en de Vlietzoom en de plannen voor de Kippenbrug) waarbij verkeersonderzoeken worden gedaan die alleen kijken naar de afzonderlijke projecten. Het aanpassen van een fietsroute bij de Geestbrugweg zal eveneens van invloed zijn op het verkeer op de Prinses Mariannelaan en alle dwarsstraten.
Al eerder, naar aanleiding van de bouwplannen bij het Diaconessenhuis, vroeg het CDA om een verkeersonderzoek voor de gehele wijk. Dat is er nog steeds niet en daarom eist het CDA deze week in de raad dat er op korte termijn een integraal mobiliteitsplan komt voor Voorburg-West. Een plan ten behoeve van voetgangers, fietsers, gebruikers van het openbaar vervoer, automobilisten en voor de goede bereikbaarheid van diensten. Een gezonde, levendige wijk dient ook op verkeersgebied bereikbaar en veilig te zijn, waar rekening gehouden wordt met alle deelnemende weggebruikers.
Samenhangend mobiliteitsplan
Het CDA heeft daarom het initiatief genomen om met een goed doortimmerd, samenhangend mobiliteitsplan te komen dat de verkeersknooppunten met elkaar verbindt, zonder onverwachte of onvoorziene drempels. Het ging daarvoor in gesprek met alle partijen in de raad. De opdracht, in de vorm van diverse moties, is deze week aan de orde in de gemeenteraadsvergadering. Het CDA wil voorkomen dat deelbesluiten negatief uitpakken voor de mobiliteit van alle verkeer, zoals ook uit Den Haag, in en rond deze cruciale wijk. Daarnaast wordt het essentieel geacht dat ook de omwonenden hun inbreng kunnen hebben bij het vinden van goede oplossingen, zo meent de partij.
De Provincie en het Rijk
De gemeente Leidschendam-Voorburg participeert in meerdere herstructureringsprogramma’s met betrekking tot het verkeer in diverse delen van de gemeente en de aangrenzende gemeenten Den Haag en Rijswijk. Hierbij hebben ook de Provincie en het Rijk een stevige vinger in de pap. Voor Voorburg-West zijn dat: de Metropolitane Fietsroute Pijnacker-Den Haag, De Westvlietweg en het Diaconessenterrein, de Kippenbrug, de ontwikkeling van de Vlietzone en de plannen rond de Vlietlijn en het Binckhorstgebied.
Knooppunten en bereikbaarheid
Al deze projecten hebben ook effect op de bereikbaarheid van grote knooppunten zoals de Maanweg met de Prins Bernhardlaan, de Laan van Nieuw Ooosteinde en de A12 en daarmee de toegankelijkheid tot andere delen van Voorburg. Denk aan de bereikbaarheid voor ambulance, politie en brandweer. Daarom is het zaak om verder te kijken dan het volgende stoplicht en de individuele kruising, aldus het CDA.
Door: Redactie Midvliet
Bron: Jorrit Koster, Fractievoorzitter CDA Leidschendam-Voorburg
Foto: CDA Leidschendam-Voorburg