De cricketploeg van Voorburg Cricket Club (VCC) heeft afgelopen weekend de Next Communications T20 Cup gewonnen.

Op eigen veld versloegen zij in de finale rivaal HCC uit Den Haag. Opvallend was dat het vooral de jonge spelers van VCC waren die het verschil maakten, ondanks de aanwezigheid van ervaren internationals.

De T20 Cup is een jaarlijkse traditie en markeert het begin van het cricketseizoen in de Haagse regio. De vier topclubs – HCC, HBS, Quick en VCC – nemen het in korte wedstrijden tegen elkaar op. De editie van dit jaar vond plaats op het terrein van VCC in Voorburg.

Voorburgse jeugd laat zich zien
In de ochtendwedstrijd tegen HBS maakten de jonge talenten van VCC direct indruk. Mees van Vliet (drie wickets), Tom de Leede (twee wickets) en een spectaculaire vang van Noah Croes zorgden ervoor dat HBS bleef steken op 92 runs. Daarna was het de 17-jarige Cedric de Lange die VCC met een indrukwekkende slagbeurt van 74 runs in 37 ballen razendsnel naar de overwinning sloeg.

In de finale stond VCC opnieuw tegenover HCC, een bekende tegenstander waarmee eerder ook om de landstitel werd gestreden. De Voorburgse aanval (met internationals Viv Kingma en Michael Levitt) werd dit keer aangevoerd door wederom Tom de Leede, die drie wickets pakte. HCC kwam niet verder dan 113 runs.

Bij het batten liet Levitt zien dat hij ook met het slaghout zijn mannetje staat, met 47 snelle runs. De wedstrijd werd uiteindelijk beslist door de jonge Nirav Kulkarni (31 not out) en de 20-jarige Australiër Henry Melville (32 not out), die samen het winnende punt binnenhaalden.

Sterke start van het seizoen
De winst is een mooie opsteker voor VCC aan het begin van het nieuwe cricketseizoen. De mix van ervaring en jong talent lijkt goed uit te pakken. Op zaterdag 27 april start de competitie en reist VCC af naar Capelle om het op te nemen tegen Sparta.

Meer weten over VCC of cricket in Leidschendam-Voorburg? Kijk op website van VCC of kom langs op het sportpark aan de Groene Zoom.


Door: Karin van der Spek
Bron: persbericht VCC
Foto: VCC-captain Noah Croes ontvangt de Next Communications T20 Cup uit handen van CEO Jignesh Dave (Catch of the Day BV)