-
-
In de Klimaatweek hebben 21 lokale organisaties samen met wethouder duurzaamheid Marcel Belt het Lokaal Klimaatakkoord ondertekend.
Daarmee spreken de partijen af de verduurzaming in de gemeente verder te versnellen en vieren zij de stappen die al zijn gezet richting een leefbaar en duurzaam Leidschendam-Voorburg.
Samen versnellen
De gemeente bracht de afgelopen periode een brede groep organisaties en ondernemers bij elkaar om kennis te delen en duurzame projecten op gang te helpen. Dat resulteerde al in diverse concrete initiatieven, aanvullend op het uitvoeringsprogramma van de gemeente zelf.
Voorbeelden zijn:
- Energyhub Mall – Antoniushove: onderzoek naar de mogelijkheid dat ziekenhuis HMC Antoniushove gebruik kan maken van overtollige energie van Westfield Mall of the Netherlands.
- Luieraanpak: omdat 8% van het restafval uit luiers bestaat, onderzoeken de gemeente en Vlietkinderen hoe kinderen eerder zindelijk kunnen worden en hoe het gebruik van wasbare luiers kan worden gestimuleerd.
- Circulair Ambachtscentrum De Star: plannen voor uitbreiding met onder meer naaiateliers, een ‘zonnepanelenbank’ en een depot voor herbruikbare bouwmaterialen.
Wethouder Marcel Belt: “ik ben heel trots op de creativiteit van onze partners en de stappen die tot op heden zijn gezet. Hiermee kunnen we de verduurzaming van onze mooie gemeente versnellen. Met deze ondertekening vieren we onze bestaande samenwerkingen en initiatieven en spreken we uit dat we nog meer gaan samenwerken aan een leefbare gemeente voor nu en in de toekomst.”
De deelnemende partners
Bij het akkoord zijn onder andere Avalex, Circulair Ambachtscentrum De Star, Duurzaam LV, Energiecommissie Oud Voorburg, Energy Common LV, IVN Zuid-Holland, Stedin, HMC Antoniushove, Vidomes, Vlietkinderen, Westfield Mall of the Netherlands, Wooninvest en Zon op LV aangesloten. In totaal zetten 21 partners hun handtekening.
Waarom verduurzamen?
In de gemeente werken al veel inwoners, ondernemers en organisaties aan verduurzaming: van isolatie en vergroening tot energiebesparing en afvalvermindering. Toch zijn extra stappen nodig om klimaatneutraal, biodivers en toekomstbestendig te worden. Minder afhankelijk worden van fossiele brandstoffen, beter omgaan met hitte, droogte en hevige regen én besparen op energiekosten zijn daarbij belangrijke doelen.
Ook meedoen?
Wie zelf een duurzaam initiatief wil starten of zich wil aansluiten bij bestaande projecten, vindt op www.lv.nl/lokale-duurzame-initiatieven een overzichtskaart van initiatieven in de gemeente. Nieuwe initiatieven kunnen daar ook worden aangemeld.
Verslag en foto: Petra Oliehoek-van Es
Camera en montage: Marcel Breeuwsma
Door: Karin van der Spek