Vanaf 21 juni is het Dr. Neherlaboratorium in Leidschendam twee middagen per maand geopend voor de nieuwe rondleiding 'Kunst met Uitzicht'. 

Deze tour, de eerste sinds de publieksopening in november 2024, voert langs kunstwerken, beelden en het auditorium van het Rijksmonument.

De markante toren, die in 1955 werd voltooid naar ontwerp van ingenieur en radiopionier dr. L.J. Neher, was tot vorig jaar het enige deel van het Rijksmonument dat bezoekers mochten betreden. Nu mogen kunstliefhebbers dus ook de beelden en installaties bewonderen die het laboratorium en de omliggende tuinen verfraaien én een kijkje nemen in het auditorium, dat deel uitmaakt van de nieuwe route.

Stichting Vrienden Nehertoren
De rondleidingen duren ongeveer twee uur, inclusief ontvangst met koffie, thee en een klein gebakje en worden verzorgd door gedreven vrijwilligers van Stichting Vrienden Nehertoren. Met de opbrengst van de tickets slaan zij een brug tussen verleden en toekomst: zij waken over het behoud van dit unieke stukje cultureel erfgoed voor de komende generaties.

Deelname bedraagt € 15 per persoon. Voor wie uitsluitend de toren wil beklimmen is er daarnaast een kortere rondleiding op vrijdagmiddagen, waarvoor € 10 wordt gevraagd.

Geïnteresseerden kunnen hun tickets reserveren via de website van de Nehertoren. Voor vragen of speciale groepsarrangementen staat het team klaar via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..

Lees ook: Na betonrenovatie geopend: de Nehertoren
  

Door: Karin van der Spek
Bron: Stichting Vrienden Nehertoren
Foto: Nehertoren