-
-
Gemeentebelangen Leidschendam-Voorburg (GBLV) slaat alarm over de groeiende parkeerproblemen in Voorburg-West.
Door het parkeerbeleid van de gemeente Den Haag wijken steeds meer automobilisten uit naar het aangrenzende Voorburg-West, wat leidt tot overvolle straten en parkeeroverlast voor bewoners. GBLV eist dat de gemeente Leidschendam-Voorburg snel maatregelen neemt om de leefbaarheid in de wijk te beschermen. “Wij komen op voor onze eigen inwoners”; aldus een strijdvaardige Marien van Wijk
De raadsleden Marien van Wijk en Koos van Wissen (beide GBLV) geven aan dat bewoners, forenzen en bezoekers massaal in Voorburg-West parkeren door het parkeerbeleid van de gemeente Den Haag en de forse parkeerkosten voor een plekje in met name de nieuwe woonwijken van de Binckhorst. Hierdoor kunnen bewoners hun auto’s nauwelijks nog kwijt of alleen tegen hoge kosten. “De parkeerdruk in Voorburg-west, waar parkeren nog gratis is, is hierdoor onhoudbaar geworden. Onze inwoners mogen niet de dupe worden van beleid in Den Haag,” vinden de raadsleden van GBLV. Laat Den Haag haar eigen problemen oplossen, vullen beiden aan.
Wij zijn geen gratis parkeerplek voor inwoners van Den Haag
GBLV roept de gemeente op om snel met oplossingen te komen. Te denken valt aan een vergunningensysteem of blauwe zones. De partij dringt aan op een structurele aanpak en wil dat het college van B&W op korte termijn actie onderneemt.
“Dit probleem speelt al te lang en wordt alleen maar erger. We willen dat het college direct in gesprek gaat met bewoners en actie onderneemt. We laten Voorburg-West niet verworden tot de gratis parkeerplaats van Den Haag,” aldus GBLV.
Door: Peter van der Aar.
Bron: persbericht GBLV.