-
-
Aan de Laan van Haagvliet in Voorburg staat een nieuw bankje naast het wormenhotel. Het oude bankje was vernield en kon niet meer gebruikt worden.
Een oproep in het buurtkrantje van de 5 mei Oranjelust Straatspelen hielp. Een bewoner van de Laan van Rustenburg gaf een nieuw bankje. Een andere buurtgenoot gaf het bankje een frisse laklaag. Nu kunnen mensen weer fijn zitten bij het wormenhotel.
Het wormenhotel is een plek waar buurtbewoners hun groente- en fruitschillen brengen. Compostwormen maken daar compost van. Die compost gebruiken de bewoners in hun tuinen. Bovenop de bak groeien kruiden en aardbeien die iedereen mag plukken.
Het wormenhotel is een buurtcompostproject. Vijf jaar geleden is het gestart met zo’n twintig deelnemers. Elke week brengen buren hun groente- en fruitschillen naar de bak. De compostwormen zetten dit keukenafval om in rijke compost. Die wordt weer gebruikt in de eigen tuin.
Geïnteresseerden in deelname kunnen een mail sturen naar Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..
Een mooi voorbeeld van hoe betrokkenheid en samenwerking de buurt niet alleen groener, maar ook gezelliger maken.
Door: Karin van der Spek
Bron en foto: Judith Geelen